آلفرد آدلر: نسخه‌ئون ِفرق

هیچ تغییری در اندازه به وجود نیامده‌ است. ،  ۹ سال پیش
بدون خلاصه
 
[[پرونده:Alfred Adler.png|thumb]]
 
'''آلفرد آدلر''' {{آلمانی|Alfred Adler}}
([[۱۸۷۰ (میلادی)|۱۸۷۰]] —
آدلر در چند سال بعد نظریه‌ای درباره شخصیت تدوین هکرده که از خله جهات با نظریه فروید تفاوت داشته و تأکید فروید بر عوامل [[جنسی]] ره آشکارا مورد انتقاد قرار هداهه. در ۱۹۱۰ فروید ریاست انجمن روانکاوی وین ره به نوم وه هکرده تا اختلافات فزاینده بین اين دتا از میون بوره، اما در ۱۹۱۱، انشعاب اجتناب‌ ناپذیر کامل بيه. اینتا انشعاب تلخ بيه. بعدا آدلر فروید ره کلاهبردار توصیف هکرده و روانکاوی وه ره «کثیف» بخونسه<ref>(روزن، ۱۹۷۵، ص. ۲۱۰)</ref>. فروید از آدلر به عونوان «نابهنجار» و «دیوانه شهرت» یاد كرده <ref>(گی، ۱۹۸۸، ص. ۲۲۳)</ref>.
 
آدلر در جنگ جهانی اول به عنوانعونوان پزشک در ارتش خدمت کردهکرده و پس از آن اون کلینیک‌های راهنمای کودکانوچون راره در مدارس وین سازماندهی کردهکرده. در سال‌هایسالای دهه ۱۹۲۰ نظام روانشناسیروان شناسی اجتماعی وی که خودخد اون آنره راروان روانشناسیشناسی فردی می‌نامیدخونسه پیروانپیروون زیادی پیدا کردهکرده. در ۱۹۲۶ آدلر نخستیناولين بازدید از چندین بازدید خودخد از آمریکا راره انجام دادهدا و هشت سال بعد به استادی [[روانشناسی بالینی]] در دانشکده پزشکی [[لانگ‌آیلند]] ([[نیویورک]]) منصوب شد. وی درحالی که برای ایراد سخنرانی پر حرارت در سفر بود، در [[ابردین (اسکاتلند)]]، [[اسکاتلند]] درگذشت.
 
فروید در پاسخ به نامه دوستی که مرگ آدلر به شدت متأثرش کرده بود نوشت، «من معنای دلسوزی شما برای آدلر را نمی‌فهمم. برای یک پسر یهودی که از حومه وین خارج می‌شود مرگ در آبردین به خودی خود یک موقعیت بی‌سابقه و دلیلی است بر اینکه تا چه اندازه پیش رفته‌است. دنیا در برابر مخالفتش با روانکاوی پاداش خوبی به او داد» <ref>(اسکارف، ۱۹۷۱، ص. ۴۷)</ref>.